Kamil Bortel
Kamil Bortel

Muž, narozen 03.11.1964 Czech Republic Štítina

|

10 Kamil sleduje příspěvků

12 profil vidělo uživatelů

15 označilo ho zajímavým

11 sleduje jeho příspěvky

Kontakty
URL na profil: http://www.verve2.net/kamil-bortel
Skype: 602 662 385
ICQ: 1234567
Web: www.kamilbortel.cz

13

Seznam všech jeho zápalů

fotografováníHard Rockhorolezectvíhudbakempováníkutilstvíparaglidingpohodářpřátelskýpřírodasmysl pro zodpovědnostvysokohorská turistikazábavný

Máte společné tyto zápaly

V čem jsem dobrý, co dokážu

Lézt jsem začal pozdě asi ve svých 26 letech, ale jak se říká nikdy není pozdě. Byla to chuť vyzkoušet něco nového, jiného. A dostalo mně to. Začátky mého lezení byly na Kružberku, kterému jsem zůstal nostalgicky věrný do dnes. Pak přišel první výlet do Tater a už to bylo, letní, zimní Tatry, no a výzvou byly Alpy. S velkým respektem jsem odjížděl s klukama na Tre Czime de lavaredo, v italských dolomitech, kde jsme si perfektně zalezli. A byl to první opravdový zážitek s Alp, který gradoval ještě perfektní partičkou lidí s kterýma jsem tam byl, nikdy na to nezapomenu. Pak to začalo „frčet“ lezení, lezení a zase lezení v Alpách. No a v roce 1996 přišla výzva, první miniexpedice do vysokého himaláje na Island Peak šestitisícový kopec, první dobrodružství první zkouška sama sebe. Nevěřil jsem tomu, že tam jedu až nás vykopli s letadla v KTM a já viděl to proslulé velkoměsto nepálu s neustálý hlukem troubících motorek a aut a hustým smogem, který je všude okolo. Nasáváte atmosféru plnými doušky nestíháte a vyloženě se topíte v tom všem co se děje kolem. A po treku do hor jste najednou pod něma, vypadá to, že každou chvíli na Vás musí spadnout. Před očima Ama Dablam, obrovský kopec tenkrát jsem si říkal na to se snad nedá ani vylézt. No a vše gradovalo úspěchem na Island peaku, který jsme vylezli. Následovaly další expedice, ale už na osmitisícovky Broad peak 2x, Shisha Pangma, Dhaulagiri, K2. Říka se, že himaláj buď zatratíš, nebo Tě chytne za srdce a musíš se vrátit. A já se vrátil a snažím se vracet jak to jen jde. Hory jsou především o lidech s kterýma tam člověk jezdí a pokud se podaří vyškrábat se nahoru zapomenete na všechno to strádání. Pokud k horám přistupuješ s úctou a pokorou, mohou Ti ukázat část svého království a dovolí Ti podívat se na svět z vrcholu.

životopis - profesionální dráha

text životopisu

Diskuze které Kamil sleduje

seznam všech diskuzních skupin na verve2net

stránkování

Seznam galerii uzivatele

seznam všech galerií od Kamil

stránkování

Příspěvky Kamil Bortel na profilu

?
TIP: Příspěvky může vkládat pouze majitel profilu, ostatní registrovaní uživatelé mohou reagovat (viz odpovědět) a hodnotit jeho příspěvky. Majitel profilu může také kdykoliv smazat jednotlivé příspěvky. Hodnotit můžete jak kladně(+) tak i záporně(-) Výsledkem je číslo všech lidí kteří se zúčastnili hodnocení. Hodnotit lze jak příspěvky tak komentáře.
stránkování
stránkování
Tipy sítě verve2.net

Zaregistruj se - aby jsi mohl vyhledávat, diskutovat, a hodnotit další lidi a diskuze.

On-line chat označ člověka v profilu jako "zajímavý" a můžeš s ním chatovat a posílat si zprávy.

Vyplň si svojé zájmy(=zápaly) - najeď myší vpravo nahoru na tvé jméno a klikni upravit profil. Pak v sekci "Zápaly" napiš své zájmy, systém pokud ho zná ti napoví.

Vyplň si informace o sobě - více je lépe, čím více informaci o sobě dáš tím snáze najdeš někoho se stejnými zájmy.

Vyhledej lidi - klikni nahoře na vyhledat napiš jméno nebo zájmy a najdi lidi se stejnými koníčky.

Vytvoř si diskuzní skupinu - klikni na seznam skupin, vytvoř nebo se přidej ke skupině a bav se na společné téma ve skupině.

Sleduj aktivity - nastav sledovat v profilu lidi, kteří tě zajímají a budeš informován o tom co hodnotí a komentují.

Propoj si účet - nabízíme propojení s g+, twitter a facebook, usnadní ti to přihlašování. Stačí se jen přihlásit.